Europalety

Proč europaleta vlastně vzbuzuje tolik pozornosti? Čím je tak výjimečná?

Jak ví každý, kdo nějaký čas pracoval nebo alespoň brigádničil v libovolném firemním skladu, v průmyslové hale nebo továrně, obrovská síla euro palety spočívá v tom, že je čtyřcestná. Řidič vysokozdvižného vozíku může pod paletu vjet ližinami z obou delších i obou kratších stran. A více palet euro může vyskládat na sebe a odvézt pak celý štos palet, aniž by musel během celé operace jedinkrát vystoupit z vozíku. I to je důvod, proč euro palety v podstatě neznají konkurenci – jejich typickou vlastností není jen spolehlivost a všestrannost použití, ale také jednoduchost a maximální praktičnost.

Klasika všech klasik – to je stará dobrá europaleta. Odolná, pevná a silná – věděli jste, že za určitých okolností dokáže dřevěná europaleta unést až dvě tuny nákladu, tedy takřka stonásobek své vlastní váhy? Europaleta je všudypřítomná, těžko byste našli někoho, kdo na vlastí oči nikdy tento dřevěný nosič neviděl. Europalety inspirují – mnoho lidí je používá ve svých příbytcích nebo na veřejných prostranstvích jako sedátka nebo stolky – a jistá britská designerská společnost s názvem Pallet Furniture se dokonce zaměřuje na konstrukci elegantního nábytku z europalet. Europalety jsou tedy vším možným, můžeme je nazvat nejen dopravním nebo skladovacím fenoménem moderní doby, ale s trochu nadsázky také fenoménem popkulturním.

Dejte si pozor na padělky!

Jako takové jsou ale euro palety vystaveny nebezpečí falšování. Světem pendlují tisíce palet pochybné kvality z nevhodného materiálu, špatně seskládané nebo sestavené z rozměrově ošizených konstrukčních dílů. Chcete-li pro svoje podnikání to nejlepší, vyhledejte originál s certifikátem. Rozměry europalety, hmotnost europalety, váha europalety a nosnost euro palety – to jsou všechno přesně dané entity, které je třeba striktně dodržet, tak aby byly splněny předpisy Mezinárodní železniční unie UIC i předpisy European Pallet Association EPAL.

Pravou europaletu snadno rozeznáte od kopie – jak zjistíte, zda máte padělek, se dozvíte v sekci Boj s padělky a také v sekci Jak poznám bezpečnou EUR paletu

Jaké parametry má pravá europaleta?

Buďme konkrétní. Správný rozměr europalety činí 1200×800×144 mm (délka × šířka × výška). To znamená, že nosná plocha euro palety, na niž nakládáme zboží, činí 0,96 m². Rozměry europalety jsou předem dané proto, aby při přepravě několika set kusů palet byl co nejlépe využit úložný prostor. Rozměry byly mimochodem před dávnými desítkami let voleny s ohledem na rozměry železničních vagonů, protože právě pro železniční dopravu byly kdysi palety původně určeny. Dnes už jsou ale palety transportovány kamiony, na lodích i v letadlech… rozměry palet však stále zůstávají stejné. Pro více informací přejděte na stránku EUR palety nebo EPAL palety. Vše o normách pro výrobu i opravy europalet se dozvíte zde.

Všechny naše výrobky splňují tato přísná kritéria na jedničku. Jsou to zkrátka poctivé euro palety z rukou spolehlivého českého výrobce.

Všechny naše Europalety vyrábíme z podle normy z ostrohranných desek. Více informací najdete v tomto článku: jakost materiálu pro výrobu palet.

Potřebujete přepravit zboží a bojíte se o jeho zničení nebo odcizení? Od toho jsou tu Gitterboxy, které mají základnu palety, ale jsou navíc „obalené“ kovovou klecí.

logo_uic_clean

logo_uic_clean
Jsme držiteli ocenění s nejvyšší úrovní kredibility. Současně jsme získali LICENCI K POUŽÍVÁNÍ OCHRANNÉ ZNÁMKY EUR A PRÁVO NA POUŽÍVÁNÍ ZNAKU ZSSK CARGO NA VÝROBU A OPRAVY EUR PALET.

Zpracování osobních údajů