Standardní jednocestné palety

Jak taková paleta vypadá a k čemu je dobrá?

Standardní jednocestné palety jsou doslova palety na jednu cestu – palety určené pro jedno použití. Tyto jednocestné palety kopírují tradiční vzhled EUR palet, respektive EPAL palet – tedy standardní rozměry 1200 x 800 mm, devět špalků, tři spodní desky, tři svlakové desky příčné a ložná plocha, která je osazena pěti deskami v délce 1200 mm. Tyto základní charakteristiky rozměrů jednocestné palety dodržují kvůli pohodlné dopravitelnosti a možnosti uskladnění – jinak totiž tyto palety nejsou tolik svázány přísnými normami, jako je tomu u EUR palet, kde je důležité dodržet každý detail.

Liší se tedy něčím od EUR palet?

Standardní palety jednocestné se od těch klasických liší nižší hmotností – standardní palety typu EPAL nebo EUR váží 23 kg, tyto jednocestné palety váží 15 – 20 kg. Tím je také omezena nosnost palety, která dosahuje zhruba 500, 700, 1000 až 1300 kg, podle zvolených prvků na paletě (síla desky a velikost špalku).

Jednocestná paleta je manipulovatelná ze všech čtyř stran, tak jak je zvykem u standardních palet – pro vysokozdvižné vozíky je tedy práce s touto paletou stejně pohodlná.

Paleta je kompletována z desek o variabilní tloušťce. Vysokou soudržnost spojů zajišťují konvexní hřebíky ve svitcích.

Nevnímejte standardní jednocestné palety jako jakési podřadné zboží! Tyto dřevěné nosiče zajistí dostatečně kvalitní skladování nebo přepravu zboží přesně podle vašich potřeb. Podle svých nároků si můžete vybrat z několika typů jednocestných palet. Nabízíme palety vyrobené z čistě ostrohranného materiálu první jakosti nebo z materiálu druhé jakosti s oblinou a zbytky kůry. A také jednocestné palety mohou být ošetřeny IPPC dle standardu ISPM FaO 15, což umožňuje jejich dopravu do jiných zemí.

Jaké jsou výhody standardní jednocestné palety?

  • cena – jednocestné palety té nejvyšší kvality (i s IPPC ošetřením) jsou cenově příznivější než tradiční EUR palety (nižší kubatura dřeva).
  • ideální alternativa k vratným europaletám
  • žádné požadavky na výrobu nebo vzhled
  • palety lze vyrobit s libovolnou tloušťkou prken i šířkou, na základě čehož se liší hmotnost i nosnost

Vyberte si standardní jednocestné palety právě u nás! Chlubíme se nízkými cenami a vysokou variabilitou způsobů, jakými pro vás můžeme tyto dřevěné nosiče sestavit. Přizpůsobíme se vašim potřebám a vyrobíme a  dodáme vám palety v libovolném množství přímo do vaší firmy. A to všechno za dodržení domluvených časových termínů.

Nabízíme tyto standardní palety:

Na standard paletu můžete přidat:

Se standard paletou můžete použít:

logo_uic_clean

logo_uic_clean
Jsme držiteli ocenění s nejvyšší úrovní kredibility. Současně jsme získali LICENCI K POUŽÍVÁNÍ OCHRANNÉ ZNÁMKY EUR A PRÁVO NA POUŽÍVÁNÍ ZNAKU ZSSK CARGO NA VÝROBU A OPRAVY EUR PALET.

Zpracování osobních údajů