Atypické palety

Co když potřebuji jiný rozměr palety než mi nabízí EUR či EPAL paleta?

Existuje celá řada případů a situací, kdy tradiční EUR nebo EPAL palety nepostačují a je tedy zapotřebí pořídit si atypické palety, které se od EUR nebo EPAL palet liší v některých základních vlastnostech, především tedy v jejich rozměrech.

Jsou to takové případy, kdy koncový zákazník má společnost například v Číně, kde mají zcela jiné standardy na rozměry palet. Atypické palety také žádají zákazníci, kteří mají společnost sice zde, v České republice, ale jejich obchodní partner sídlí řekněme ve Spojených státech amerických – zde jim klient vyrábí určité komponenty nebo polotovary, v Americe se pak s tímto zbožím dále pracuje – ale aby byla umožněna snadná výměna zboží, musí dceřiná společnost v Česku užívat stejných rozměrů palet, jako společnost v Americe.

Atypické palety mají smysl také v tom případě, kdy zboží je abnormálně veliké – například nějaké velké průmyslové stroje, velké hudební nástroje, pece. Pro manipulaci s tímto typem zboží jsou nutné atypické palety, na něž se zboží nejen vejde, ale které tyto palety také udrží.

Výroba palet u nás tedy zahrnuje i atypické palety. Jejich podobu si určuje koncový zákazník. Doporučujeme vám, abyste pečlivě zvážili všechny potřebné atributy – životnost palety (stačí vám paleta na jedno použití, tj. paleta, na níž jen pošlete zboží k zákazníkovi, nebo potřebujete zboží transportovat pravidelně?), váhu výrobku, kterou bude nutné na paletě transportovat nebo skladovat a z toho plynoucí nosnost atypické palety, její materiál a také rozměry.

Je Vaše firma schopná vyrobit atypické palety na míru přímo mým potřebám?

Naše výroba palet funguje tak, abychom našli řešení pro všechny vaše potřeby. Naše výrobní stroje zvládnou vyrobit palety na míru. Zajistíme vám pomoc při navrhování palet určených pro váš obchod.

Výroba palet na zákazníkovo přání probíhá následovně – nejdříve důkladně analyzujeme požadavky a potřeby klienta, poté vypracujeme první nákresy. Jakmile klient schválí tyto návrhy, zpracujeme cenovou kalkulaci. Poté následuje samotná výroba palet a nakonec palety dodáme na místo určení.

Čím se mohou lišit atypické palety od standardních EUR palet?

  • jakost (první jakost – čistý ostrohranný materiál, druhá jakost – s oblinou, třetí jakost – s kůrou)
  • dřevina (měkká vs. tvrdá. Měkké dřeviny jsou smrk, borovice modřín, topol, bříza, lípa, atd., tvrdé jsou buk a dub). Také je možné použít alternativní materiál – OSB, MFP, DTD, překližka, sololit a další multifunkční desky)
  • rozměry (nejen celkové rozměry palety, ale také rozměry jednotlivých komponentů – jejich šířka, tloušťka, výška, délka přířezů…)
  • manipulovatelnost (výroba palet čtyřstranných, tj. manipulovatelných ze všech čtyř stran, nebo dvoustranných)
  • základna (špalková nebo trámková)
  • zpracování (hoblování, sušení, IPPC ošetření)
  • kompletace (hřebíky, vruty, lepení)
  • a další

Pokud si nevíte rady, nebojte se nás kontaktovat. Pomůžeme Vám!

Máme bohaté zkušenosti s různorodými požadavky klientů – a umíme vyhovět všem. Proto nás neváhejte kontaktovat. Spolupráci s naší společností si budete pochvalovat! Důvěřujte certifikovanému ověřenému výrobci, jenž nabízí komplexní servis v oblasti výroba palet a opravy palet již osmnáct let.

Ačkoliv se výroba atypických palet může jevit jako značně riziková, u nás máte jistotu, že žádného zajíce v pytli kupovat nebudete – na základě vašich návrhů vyrobíme a dodáme vzorek na posouzení. Vy pak můžete sami posoudit, jestli je taková atypická paleta to pravé, co váš provoz potřebuje.

logo_uic_clean

logo_uic_clean
Jsme držiteli ocenění s nejvyšší úrovní kredibility. Současně jsme získali LICENCI K POUŽÍVÁNÍ OCHRANNÉ ZNÁMKY EUR A PRÁVO NA POUŽÍVÁNÍ ZNAKU ZSSK CARGO NA VÝROBU A OPRAVY EUR PALET.

Zpracování osobních údajů