Palety

Palety jsou nedocenitelným pomocníkem ve výrobě, skladování a logistice zboží už více než pět desítek let. V roce 1961 byla EUR paleta standardizována v podobě, jakou ji známe i dnes – stalo se tak z iniciativy evropských národních železnic, jež se sdružily do organizace známé pod zkratkou UIC. Národní železnice tak byly výhradními garanty kvality palet. To trvalo až do roku 1991, kdy byla založena Evropská paletová asociace EPAL, coby sdružení národních svazů výrobců a opravců palet. Tato asociace čelila novým úkolům, jako například, zajištění UIC-norem pro europalety a udělování licencí výrobcům.

EPAL nyní funguje jako samostatný garant kvality palet, jenž pro svoji činnost využívá služeb jiné kontrolní společnosti než UIC (UIC spolupracuje s kontrolní společností SGS, EPAL partnera nalezl v Bureau Veritas) a „své“ palety označuje logem EPAL (na obou špalcích), na rozdíl od UIC, jehož palety se dají rozpoznat podle loga UIC na levém špalku a EUR na pravém špalku.

Jaké typy palet rozlišujeme?

Dřevěné palety

Pro výrobu palet je dřevo dokonalý materiál – efektivní z hlediska nákladů, pevný a odolný – dřevěná paleta vydrží i obrovskou zátěž při správně zvolené nosnosti. Dřevěné palety jsou důležitým pomocníkem při manipulaci, skladování a distribuci zboží. Jsou vyrobeny z precizně opracovaného materiálu a dají se opravit i recyklovat.

EPAL palety

Pro europalety existuje celá řada licencí. Jeden z nejznámějších druhů palet jsou EPAL palety. EPAL je zkratka pro European Pallet Association. Tato nekomerční organizace byla založena roku 1991 a slouží jako garant kvality pro europalety. Stát se licencovaným výrobcem EPAL není jednoduché a není ani jednoduché si tento status udržet – EPAL provádí u svých výrobců častá kontrolní šetření. Tak moc je důležité, aby EPAL palety, jichž se v Evropě vyrobí na desítky milionů ročně, byly kvalitní. EPAL palety si můžete za příznivé ceny pořídit právě u nás.

Dozvědět se více

EUR palety

Technickým garantem kvality pro výrobu a opravy palet označených logem EUR je sdružení UIC. Jinak, ale v každé zemi zvlášť, se o tyto úkoly stará vždy příslušná národní železniční společnost – u nás to tedy jsou České dráhy. Povinností držitelů licence je dodržovat přísné technologické postupy, včetně užití předepsaných materiálů a hrazení licenčního poplatku.

Dozvědět se více

IPPC palety

Pod pojmem IPPC chápeme proces tepelného ošetření, které palety podstupují v rámci ochrany proti škůdcům. IPPC ošetření není totéž, co sušení – při IPPC ošetření, které stanovuje norma Standard ISPM FaO 15, se nesníží vlhkost ani hmotnost obalu, ale zamezí se šíření škůdců. Že paleta prošla IPPC procesem, poznáte podle speciálního značení na povrchu palety, speciálním značením „klásek“ a obdrženým certifikátem od výrobce palet. Všechny palety používané pro export musejí od 1. 3. 2005 mít IPPC ošetření.

Dozvědět se více

Atypické palety – výroba palet dle potřeb zákazníka

Ne vždy jsou standardizované rozměry palet výhodné, a proto nabízíme také atypické palety. Atypické palety vyrábíme pro zákazníky přesně podle jejich nároků. Hodí se jak pro zákazníky, kteří udržují obchodní kontakt se zeměmi, kde mají jiné standardy na rozměry palet, tak aby mohlo docházet ke snadné výměně zboží, tak i pro zákazníky, kteří potřebují nestandardní palety pro snadnou manipulaci se zbožím. Například pokud zboží nedosahuje nebo přesahuje nosnosti, či rozměr klasické EUR palety nebo EPAL palety.

Dozvědět se více

Příslušenství k paletám

Stává se Vám, že občas přepravujete zboží, které je náchylnější k poškození? My Vám nabízíme nejen paletová víka, ale také různé paletové nástavce, jako jsou např. paletové ohrádky. Využijte produkty, které ochrání Vaše zboží.

Paletové nástavce

V naší nabídce nechybí ani paletové nástavce. Paletové nástavce jsou ohraničené čtyřmi stěnami a hodí se tudíž výborně pro takové zboží, které vyžaduje během přepravy nebo skladování vysoké zabezpečení a ochranu. Paletové nástavce jsou propojené panty, díky čemuž se dají pohodlně složit a výborně skladovat. Paletové nástavce jsou výhodné pro pravidelný transport zboží, u něhož hrozí riziko poškození. Paletové nástavce také zaručují lepší využití úložné plochy palety.

Nástavce jsou stohovatelné. Umožňují tedy průběžné skládání zboží na paletu a přidávání ochranných nástavců dle potřeby.

Dozvědět se více

Paletová víka

Paletová víka jsou lehká, ale pevná. Jejich použití je jednoduché – paletovým víkem překryjete celou paletovou jednotku. Pro ještě lepší zajištění můžete spojit úchytkami či panty, nebo vázací páskou (doporučujeme ocelovou nebo PEP). Takto vytvoříte ucelenou přepravní jednotku, kterou můžete transportovat prakticky jakýmkoli způsobem a být klidný, že je zboží na paletách chráněno před rizikem nárazů, poškrábání nebo rozbití. Kromě toho tak budete mít větší jistotu, že se zboží nepoztrácí nebo se na něm nějakým způsobem nepodepíše vliv nepříznivého počasí.

Dozvědět se více

Služby

Jsme firma se sedmnáctiletou tradicí a za tu dobu jsme již stihli získat dost zkušeností, abychom měli řešení pro potřeby našich zákazníků. Nabízíme vám doplňkové služby – u nichž oceníte to, že je provádíme na profesionální úrovni, pohotově a přitom za příznivé ceny. Našim zákazníkům dokážeme vyjít vždy vstříc.

Opravy palet

Ani sebelepší paleta nevydrží věky a pokud ve vašem podniku panuje čilý ruch a palety jsou využívány intenzivně, stane se, že na nich časem vypozorujete známky poškození.

Palety si můžete od nás nechat opravit – na základě dohody palety svážíme na naši provozovnu, provedeme příslušné opravy a v nejkratším možném časovém rozmezí opravené palety dovezeme zase zpět k Vám nebo si je můžete sami dopravit a vyzvednout. Můžeme od vás také tyto poškozené palety odkoupit a na oplátku vám poskytnout palety nové. Cenová relace oprav palet závisí na rozsahu poškození, opotřebení a spotřebě materiálu.

Dozvědět se více

Prodej palet

Naše nabídka je široká a ať už jsou vaše nároky jakékoliv, u nás si vyberete. Prohlédněte si naši nabídku a zjistíte, že náš prodej palet funguje na špičkové úrovni.

Dozvědět se více

Výkup palet

Zabírají staré a opotřebované palety ve vaší společnosti zbytečně moc místa a nevíte, co s nimi? Nedisponujete vozidlem, které by bylo schopné tyto nosiče odvézt pryč? Snadná pomoc – provádíme také výkup palet. Přijedeme až k vám s autem schopným pojmout velké množství palet (od 100 ks nebo dle dohody) – zaplatíme vám a toto vaše haraburdí si odvezeme. Není to skvělé – dostat zaplaceno za to, že se vám uvolní ve skladu prostor pro uložení potřebnějších věcí?

Dozvědět se více

Poradenství

Víte, že potřebujete nakoupit větší množství palet, ale nemáte tušení, jaký typ se s ohledem na vaše zboží hodí nejvíce? Máte palety již koupené, ale nevíte, zda jsou v souladu s Vaším oborem nebo zda-li je jejich kvalita v souladu s normou. Nevíte, jakým způsobem na nich přepravit co nejvíce nebo co nejbezpečněji určité materiály nebo produkty? Máte některé palety poškozené a chcete vědět, zdali jsou stále vhodné k používání, nebo jestli by měly projít procesem opravy? Pro všechny tyto dotazy slouží naše poradenství. O paletách víme vše a nehodláme vám nic tajit – obraťte se na nás s jakýmkoli problémem a naše poradenská služba vám ochotně pomůže.

Dozvědět se více

Doprava

Veškeré dopravní služby naší společnosti spolehlivě zajišťují naše nákladní vozidla MAN (kapacita 450 ks palet), DAF (kapacita 350 ks palet), IVECO DAILY (kapacita 120 ks palet), myslíme i na zákazníky, kteří požadují menší počet palet. J. Tato vozidla, vám nejen přivezou balíky palet objednaných z našeho skladu, ale také jsou k dispozici pro převoz poškozených palet z vaší firmy k nám – ať už k opravě nebo k prodeji. Specializujeme se také na kamionovou dopravu a je možné na přání zákazníka zajistit přepravu palet, jak tuzemskou, tak i zahraniční. Zvládneme přepravit jak malé zásilky, tak s nadrozměrným náklady o hmotnosti několika desítek tun.

Ceník dopravy palet je přímo úměrný počtu kusů palet a vzdálenosti trasy. Minimální množství kusů palet pro dopravu je 150 kusů.

Dodávky palet realizujeme ve většině případů od 24 do 48 hodin.

Dozvědět se více

IPPC ošetření

Tepelné ošetření IPPC řídí norma Standard ISPM FaO 15. Je to takový typ ošetření, při němž jsou všichni škůdci, případně zárodky škůdců skrývající se v nitru palety, vystaveni tepelnému šoku – jádro palety je zahřáto na teplotu 56°C po dobu alespoň třiceti minut. Tento proces má za následek zničení choroboplodných zárodků a znemožnění výskytu nových škůdců po dlouhou dobu. Na sortiment, jenž u nás postoupí toto IPPC ošetření, poté vypálíme unikátní značku – kód naší společnosti, díky němuž je možno paletu exportovat i do jiných zemí Evropské Unie nebo do zámoří. (foto značky nebo obrázek značky FEPO)

Dozvědět se více

Sušení palet

Dle směrnice ISPM 15, příloha I. je uvedena metoda tzv. umělého vysušení, které se označuje ve značce symbolem KD (kiln drying). Tato metoda je akceptovatelná ve spojení s tepelným ošetřením (HT – heat treatment). Dřevěné obaly jsou tak tepelně ošetřeny a také vysušeny (proces je energeticky a časově náročnější). Pozn. Sušení dřeva na stanovenou vlhkost je procedura běžně zvládnutelná běžnými typy sušáren řeziva, které jsou používány také k provádění tepelného ošetřování obalů. Jak se vyvarovat těmto problémům? Vedle požadavku na tepelné ošetření obalů požadovat jejich výrobu z vysušeného dřeva. Tento požadavek znamená zvýšení nákladů vynaložených na obaly, nicméně toto je jediná cesta, jak se zbavit nežádoucích plísní. S tím je pak spojeno i skladování takto ošetřených a vysušených obalů před jejich použitím k vývozu. Doporučuje se skladování minimálně pod střechou.

Dozvědět se více

logo_uic_clean

logo_uic_clean
Jsme držiteli ocenění s nejvyšší úrovní kredibility. Současně jsme získali LICENCI K POUŽÍVÁNÍ OCHRANNÉ ZNÁMKY EUR A PRÁVO NA POUŽÍVÁNÍ ZNAKU ZSSK CARGO NA VÝROBU A OPRAVY EUR PALET.

Zpracování osobních údajů