Výkup palet a dalších produktů

Co se starou paletou?

Nechápejte palety jako běžné spotřební zboží, které je třeba nakoupit, spotřebovat a pak vyhodit. Palety totiž mají být neustále v oběhu – a proto pokud máte ve společnosti desítky nepotřebných, starých, zašedlých nebo nějakým způsobem poškozených palet, které už k ničemu nepotřebujete, pak pro vás máme důležitou zprávu: nevyhazujte je. Tyto palety ještě nepatří do starého dřeva. V naší firmě jim rádi vdechneme nový život. A vy na tom pěkně vyděláte.

Můžu tedy palety dát na výkup do Vaší firmy?

Od toho je tady náš výkup palet – vykupujeme jakýkoliv typ a barvu palet 120 x 80 cm. Jak si snadno domyslíte, výkup palet je v podstatě velmi ekologické řešení – stačí starou, či odepsanou paletu podrobit menším úpravám a může zase vyjet na železnici, být naložena do nákladního auta nebo umístěna do skladu. A není sebemenší důvod zbytečně kácet další duby, borovice nebo jedle.

Jaké jsou výhody výkupu palet u Vás?

Čím je pro naše zákazníky výkup europalet ještě výhodný je to, že si pro vaše staré nosiče dokážeme na základě předchozí dohody sami přijet. Mnoho firem nevlastní vozidla, jimiž by mohly odvézt již nepoužitelné europalety, které vždy neutěšeně začnou plnit drahocenné prostory v některých skladech. Náš výkup palet počítá s návštěvou vaší společnosti a s naložením starých palet přímo u vás jako se samozřejmostí. Vy tak ušetříte nejen čas, ale i peníze za auta a pohonné hmoty.

Náš výkup palet funguje tip top. Jakmile se spolu dohodneme, přijedeme v co nejkratším termínu pro vaše palety. Přebereme je a zaplatíme vám – je jedno, jestli v hotovosti, nebo bankovním převodem. Vsaďte na mobilní výkup palet u nás, a nezapomeňte, že není nutnost kamkoliv cokoliv vozit – přijedeme si pro palety až k Vám. Vy můžete jenom vydělat!

Jaké jsou podmínky výkupu palet u Vás?

Pokud jsou vaše palety na základě níže uvedených norem opravitelné, pak je prodejte nám. Budete překvapeni: za tyto staré palety můžete inkasovat až tisíce korun.

6

KONTROLA KVALITY PALET

V dokumentu naleznete soubor základních vad na paletách, také se zde dozvíte informace, kdy již palety není možno používat.

ZOBRAZIT VÍCE

Palety na základě klasifikačního výnosu sestaveného technickým garantem výroby a oprav palet třídíme do těchto skupin:

AA – světlá (minimálně použitá)

Takováto paleta nejeví známky opotřebení. Paleta typu AA byla použita minimálně a stále má výraznou vůni dřeva, je čistá, bez plísní. Špalky jsou ostrohranné a nevyštípané. Paleta splňuje normu, má nepoškozené svlaky, rohy palety ztupené ořezem a krajní desky jsou vyfrézovány zevnitř i zvenčí.

Pozor, jako AA palety nepřijímáme falzifikáty. Padělané palety bývají vykupovány jako palety typu Standard (viz níže).

A – světlá (vícekrát použitá)

Barva dřeva je světlá, nikoliv však bílá jako u palety nové nebo palety typu AA. Může vykazovat stopy opotřebení (jde například o tmavší dřevo, lehké znečištění, známky vícenásobného použití), paleta je ale světlá (bylo s ní manipulováno šetrně a v čistém prostředí a nenese známku většího poškození nebo opravy – není v oběhu tak dlouho jako tmavá paleta).

B – tmavá

Charakteristickým rysem palet je tmavší barva. Na paletě se mohou objevit drobné odštěpky. Vlivem oprav se mohou na paletě vyskytnout zcela odlišné barvy, což mají za následek opravy. Důležité je, aby paleta prošla jen takovými opravami, které byly v souladu s normou UIC 435-2 – pak může být paleta opět dána do oběhu.

C – tmavá

Tyto palety jsou zbarveny do tmavě šedé nebo hnědé. Tuto barvu může způsobit špína a opotřebení. Charakteristickým rysem palet typu C je poškození, kvůli kterému není možné zařadit paletu zpět do oběhu. U nosiče chybí díly, je odkryt spojovací materiál. Paleta by měla projít certifikovanou opravou, po níž může být do oběhu vrácena.

Standard

Jako standard označujeme použité palety, jež mají rozměry 1200 x 800 mm. Můžou se vyznačovat určitou anomálií proti klasické EUR nebo EPAL paletě – například odlišný počet desek na ložné ploše. Barva je bílá až šedá, nevztahuje se na ně norma palet EUR a nedosahuje tudíž jejích nosnosti a konstrukce. U tohoto typu se tolerují malé kosmetické vady, jež ale nesmí v žádném případě ohrozit funkčnost palety.

Standard – poškozená

Díky tomu, že se nejedná o certifikovanou EUR nebo EPAL paletu (nemá vypálené znaky, může se vyznačovat určitou anomálií, jako je například odlišný počet desek na ložné ploše) a díky tomu, že je takováto paleta ještě poškozená, je výkupní cena velmi nízká.

Atyp 1200 x 1000 mm

Speciální typ palety s libovolným počtem desek na ložné ploše palety. Stejně dlouhá jako klasický nosič, ale na šířku má 1000 mm. Chybí jí vypálené znaky, nevztahuje se na ně tudíž norma palet EUR a nemá tak garantovanou její vysokou kvalitu. I u tohoto typu se toleruje malé poškození, které ale nesmí v žádném případě ohrozit funkčnost palety.

Dále vykupujeme:

Paletové nástavce

Čtyři kusy dřevěných bočnic spojené čtyřmi kovovými panty. Rozměry 1200 x 800 x 200 mm. Paletový nástavec slouží k sestavení na EUR paletu tak, aby ji po všech stranách ohradil a umožnil tak bezpečnější přepravu a uskladnění. Světlé nástavce poznáte podle světlého dřeva, použité nástavce mají barvu tmavší. Na pantech nástavce mohou být patrné známky koroze, ale musí být zcela funkční pro další použití. Výška nástavce je 200 mm.

Gitterbox

Paleta nevytvořená ze dřeva – tvoří ji stěny z drátěného pletiva zasazené do kovového rámu. Jedna strana je otevíratelná. Rozměry gitterboxu bývají na šířku a na délku stejné jako u klasické palety, tj. 1200×800 mm. Gitterbox je nepoškozený, pakliže není poškozená žádná noha, vnitřek gitterboxu musí obsahovat všechny desky, pletivo nesmí být proražené, zohýbané. Toleruje se, má-li gitterbox jen povrchové vady na kráse – je oprýskaný nebo lehce zrezivělý.

Gitterbox – poškozený

Paleta nevytvořená ze dřeva – tvoří ji stěny z drátěného pletiva zasazené do kovového rámu. Jedna strana je otevíratelná. Rozměry gitterboxu bývají na šířku a na délku stejné jako u klasické palety, tj. 1200×800 mm. Jako poškozený gitterbox kvalifikujeme výrobky s chybějícími deskami, nebo deskami rozlomenými či ztrouchnivělými. Drátěný program (pletivo) je nabořený nebo jsou nabořené nohy gitterboxu.

Paleta je vhodná pro výkup když:

  • některý z přířezů ložné plochy chybí, nebo je přelomený
  • některý z přířezů ložné či opěrné plochy je rozštípnutý v podélné ploše tak, že odhaluje jeden nebo více spojovacích hřebíků
  • některý ze svlaků nebo špalíků chybí nebo je poškozený
  • pokud jsou na špalících odhaleny 2 nebo více hřebíků, nebo pokud některý špalík neodpovídá předepsaným rozměrům (krajní špalík – 145 x 100 x 78 mm, střední špalíky – 145 x 100 x 78 mm)

Paleta není vhodná na výkup když:

  • viditelně ztratila požadovanou pevnost i tuhost
  • nedá se opravit – je poškozen, rozlomen nebo zcela chybí středový svlak
  • je znečištěná, zabarvená, polepená, ztrouchnivělá nebo plesnivá
  • použité komponenty neodpovídají normě nebo nejsou ostrohranné
  • rohy nejsou ořezány, náběhy nejsou vyfrézovány

logo_uic_clean

logo_uic_clean
Jsme držiteli ocenění s nejvyšší úrovní kredibility. Současně jsme získali LICENCI K POUŽÍVÁNÍ OCHRANNÉ ZNÁMKY EUR A PRÁVO NA POUŽÍVÁNÍ ZNAKU ZSSK CARGO NA VÝROBU A OPRAVY EUR PALET.

Zpracování osobních údajů