Jakost materiálu pro výrobu palet

Při objednávce vašich palet byste neměli opomenout ani výběr jakosti použitého materiálu. Asi nemusíme dlouze vysvětlovat, proč je toto hledisko důležité. Každý klient má jiné nároky, jiné plány.

Níže se tedy seznámíme s jednotlivými jakostmi a jejich využití při výrobě palet. A nakonec jsme si pro Vás připravili tabulku, která Vám pomůže snadněji vybrat jakost, která bude pro Vás tou nejlepší volbou.

20160518_163259 - kvalita

Pojďme se podívat blíže na jednotlivé jakosti materiálu pro výrobu palet

1. jakost

Již od pohledu jsou nejkvalitnějšími dřevěnými nosiči, typické přetrvávající vůní lesa. Pouze palety první jakosti mohou plnit přísné normy, přičemž těmi nejvýznamnějšími jsou EPAL a EUR. Používáme pro ně čistého, ostrohranného materiálu nepřipouštějícího přítomnost hniloby ani větších suků. Tyto palety jsou jasná volba především pro podnikající subjekty, kteří chtějí palety využívat do svého náročného provozu, např. přeprava kartónů, léků nebo potravin. Nejde jen o vysokou odolnost palet při manipulaci, transportu a skladování, ale i o zvýšení atraktivity zboží na paletě. Samozřejmostí je možnost tyto dřevěné nosiče tepelně ošetřit IPPC dle ISPM FaO 15 proti škůdcům a vysušit je pod 22 % vlhkosti.

2. jakost

Základem palet 2. jakosti je materiál s oblinou, lehce kůra. Palety s jakostí 2 jsou vhodné pro skladování a manipulaci v závislosti na typu zboží. Je ale nutné říci, že takové palety jsou výhodné jen pro méně náročné zákazníky. Vlivem obsahujících částí kůry na paletě nelze ošetřit IPPC.

3. jakost

Obrací se na nás ale i klienti, kterým nejde o nic jiného než o jednorázové dovezení nákladu z místa A do místa B. Těm zcela postačí palety z materiálu 3. jakosti – dřevo takové palety vykazuje vysokou míru obliny a kůry. Přídomek „jednocestné“ je u těchto palet nutno vzít doslovně – po převozu dřevěných nosičů by měla následovat likvidace. Výhodou je samozřejmě velice nízká pořizovací cena.

Jakou tedy zvolit jakost?

V následující tabulce jsme se pro Vás pokusili shrnout nejčastější důvody pro volbu správné jakosti.

jakost I
jakost II
jakost III
NOSNOST
vysoká nosnost
X
střední nosnost
X
nízká nosnost
X
POUŽITÍ
opakované použití
X
X
uložené zboží na skladě
X
X
pro výrobu nábytku
X
použití na výstavě (expozice)
X
X
ZBOŽÍ
potraviny, léky, kartony, drogerie
X
strojírenství, součástky, transport zboží ve vaku
X
topivo
X
POŽADAVKY ODBĚRATELE nebo ZEMĚ
IPPC ošetření (povinné pro třetí země)
X
sušení pod 22%
X
POŘIZOVACÍ CENA
standardní
X
nižší
X
nízká
X
ODOLNOST
vysoká
X
průměrná
X
nízká
X
VZHLED
přítomnost oblin
X
X
přítomnost kůry
X
X

logo_uic_clean

logo_uic_clean
Jsme držiteli ocenění s nejvyšší úrovní kredibility. Současně jsme získali LICENCI K POUŽÍVÁNÍ OCHRANNÉ ZNÁMKY EUR A PRÁVO NA POUŽÍVÁNÍ ZNAKU ZSSK CARGO NA VÝROBU A OPRAVY EUR PALET.

Zpracování osobních údajů